PÁTEŘ VE FLOW

Po stopách přirozeného pohybu
Intenzivní workshop pro oživení páteře

Kdy?

19.8.2023
10:00-17:00

 

Kde?

Studio Prana
Rožnov pod Radhoštěm

Co nás čeká?

Prostřednictvím naší páteře zažíváme své centrum, základní osu, která určuje naši orientaci v prostoru, co, je vpravo a vlevo, vpředu a vzadu a nahoře a dole. Většinou se honíme v horizontální rovině a jen dopředu za svými cíli a obstaráváním a zapomínáme na další kvality prostoru kolem nás a zejména na svou vertikálu - tedy rozprostření se ve dvou polaritních silách, jež tvoří vnitřní harmonii v člověku, jin a jang, spojení matky země a otce nebe. Pokud to řekneme více technicky, jsme umístěni v elektromagnetickém poli země, dolů nás táhne gravitace kvalitou tíhy, ale kdyby se vypnula odplujeme za hlavou nebeskou silou lehkosti někam do centra vesmíru. Schválně se na příští procházce městem koukejte, kolik lidí opravdu svou páteří propojuje zemi a nebe a kolik se jen tak plouží, přemoženo gravitací. Samozřejmě na tom má velký podíl i naše emoční prožívání, když jsme ve stresu, máme se tendenci choulit dovnitř, zužovat se a padat k zemi, nemáme moc nad svou vlastní silou, slova deprese, sklíčenost, úzkost, bezmoc perfektně vystihují i to, co se s námi děje na úrovni fyzické struktury. I na to se v našem workshopu blíže podíváme.

OKRUHY WORKSHOPU:

  • Embryologie a vývojové vzorce a evoluční souvislosti
  • Tensegita – páteř plovoucí v síti pojivové tkáně
  • Ztělesněná antomie
  • Emoce – energie – páteře
  • Kvalita neutrálu – grounding a centrace
  • Dech a páteř
  • Pulzace a spirála a dynamická rovnováha

V tomto workshopu se budete moc potkat se svou páteří jiným způsobem než jste zvyklí. Navážete s ní kontakt pomocí tzv. embodied anatomy – čeština pro to nemá adekvátní vyjádření, ale můžeme to volně přeložit jako ztělesněnou anatomii, tedy poznání této struktury bude na úrovni nejen kognitivní resp. informací pro náší šedou kůru mozkovou, ale prozkoumáme páteř skrze vibraci, dotek, pohyb, hru, imaginaci a vizualizaci.

Oslovíme BUNĚČNÉ VĚDOMÍ
Každá buňka v našem těle má živou inteligenci. Je schopna poznat sáma sebe, iniciovat akci a komunikovat se všemi ostatními buňkami.
Buněčné vědomí je stav, ve kterém mají všechny buňky stejnou příležitost k vyjádření, vnímavosti a spolupráci. Naladění se na naše buněčné vědomí nás přivádí na úroveň, kde můžeme najít zdroj ze které plynou složité projevy našeho fyzického, psychologického a duchovního bytí. Je to přímá zkušenost. Neexistují žádné mezikroky ani překlady. Neexistuje žádný průvodce, žádný svědek – pouze plně známé vědomí prožitého okamžiku iniciované zevnitř. Mozek se dozví informaci jako poslední. Existuje úplné poznání a pokojné porozumění. Z tohoto procesu vtělení se vynořuje cítění, víme, že to tak je, bez hodnocení a vysvětlování.
Vřele doporučuji knihu MYSL CELÉHO TĚLA Dr. Thomase Vernyho, která kompiluje přes 5000 vědeckých studii jež dokládají, že mysl není záležitost mozku, ale je rozprostřena do celého těla.

DALŠÍ ZDROJE mé praxe: Body-Mind Centering®. Continuum Movement, Kraniosakrální terapie, Anatomy trains, jóga, Polyvagální teorie a spousta, dalších….

Vstupenky

CENA: do 10.8. 1600,-/ pak 1900,- (živý workshop + 10 video nahrávek pro každodenní praxi, jež v praxi shrnuji principy z workshopu)