Jak porod ovlivňuje náš život?

Zrození je archetypální cesta, kterou procházíme všichni. Hluboce formuje to, kým jsme a jak vidíme svět.

Kdy?

20.9.2023
18:30-21:00

 

Kde?

Komunitní centrum UNITARIA, Praha
a ON-LINE, včetně videozáznamu

Co nás čeká?

Tato večerní přednáška s praktickými cvičeními se bude zabývat celoživotními důsledky našeho porodního příběhu a tím, jak nám jeho uvědomění může pomoci rozvinout nové tvůrčí možnosti v životě. Přednáška je vhodná pro každého bez předchozí zkušenosti s prací s tímto tématem.

Zážitek z narození zůstává jako nevědomá nebo implicitní paměť, která se uchovává v našich buňkách, tkáních, ovlivňuje naší nervovou soustavu a tím také naši psychiku. Ačkoli je porod relativně krátký zážitek, je velmi intenzivní a někdy doslova zahlcující. Díky tomu funguje porodní otisk jako psychická a fyzická matrice, která se během každodenních událostí aktivuje a vede nás nevhodným směrem. Tyto zkušenosti mohou způsobovat potíže s rozhodováním, nedostatek důvěry ve vztazích, problémy se sebeúctou, závislostní chování, problémy s životním tempem, záchvaty paniky, výbuchy hněvu, potíže s přechody. Naštěstí je možné si tyto otisky postupně zvědomit a vžité vzorce nahradit novými možnostmi.

Překlad do českého jazyka je zajištěn.

Lektor

Matthew Appleton

Je psychoterapeutem, kraniosakrálním terapeutem a poskytuje integrativní terapie dětí. Je vyškolen v Core Process Psychotherapy a Integrative Body Psychotherapy. Při své práci s klienty vychází také z praxe všímavosti, somatického a psychologického řešení šoků, pre a perinatální psychologie a využívám imaginace a vnitřních energetických procesů ke zkoumání ztělesněné zkušenosti. Do své praxe začleňuje strukturální i biodynamické aspekty kraniosakrální terapie a specializuje se na práci s kojenci a dětmi. Neutišitelný pláč, neklid, koliky, problémy se spánkem a krmením mohou často souviset s dřívějšími problémy, které nebyly vyřešeny. To lze rozpoznat podle "řeči těla dítěte", může se jednat o tzv. "vzpomínkový pláč", který lze odlišit od "pláče v přítomném okamžiku potřeb", jako je hlad, únava nebo nuda.

Vstupenky

Pokud máte zájem zúčastnit se akce naživo, přejděte prosím na stránky Petera Bartala, který setkání naživo organizuje.